X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
  فراتر از عشق
آواز خاموشم را بشنوید
جمعه 25 مرداد 1387
مینای شهر خاموش

کارگردان: امیرشهاب رضویان

فیلمنامه: امیرشهاب رضویان ، آرمین هوفمان ، محمد فرخ‌منش

بازیگران: عزت‌الله انتظامی ، شهباز نوشیر ، صابر ابر ، مهران رجبی ، رویا جاویدنیا ، مریم مسچیان

خلاصه داستان:

دکتر بهمن پارسا ، پس از سی و چهار سال از آلمان به ایران برمی‌گردد . با یکی از دوستان قدیمی پدرش (پیرمردی به نام قناتی) به زادگاهشان «بم» می‌رود . دکتر پارسا در پی عشق گمشده‌اش «مینا» ، در بم می‌گردد و رابطه‌اش تدریجاً با قناتی بیشتر می‌شود ...

*****

نه منتقد سینمایی‌ام ، نه از لحاظ فنی چیزی از سینما می‌دونم که بخوام درباره‌اش اظهار نظر کنم . فقط بیننده‌ی فیلمها هستم و فیلم خوب رو دوست دارم ، و در این حال و احوال سینمای ما که فیلم خوب روی پرده رفتن عجیب و کیمیاست ، با دیدن فیلم «مینای شهر خاموش» ذوق کردم که هنوز هم می‌شه روی پرده فیلم خوب دید .

دیدن فیلم مینای شهر خاموش رو پیشنهاد می‌کنم به همه‌ی شماهایی که فیلم خوب ، با داستان و پرداخت خوب و هنرمندانه‌اش رو دوست دارید . شمایی که دوست دارید درباره‌ی فیلم ، بعد از تماشا کردن فکر کنید .

مینای شهر خاموش ، فیلمی قابل تأمل و دیدن است . فیلمی با درونمایه‌ی عشق پاک و ناب . عشق در جای جای فیلم در اعلاترین و پاکترین وجه‌اش خودنمایی می‌کنه .

دکتری موفق و صاحب مقام و موقعیت و زندگی مرفه که هنوز در فکر عشق واقعی‌اش است ، پس از سی و چهار سال همه چیز را در آلمان رها کرده و به دنبال مینای دوران نوجوانی و جوانی خود به ایران و بم بازمی‌گردد و از این سو مینا پس از این همه سال ...

نیروی عشق زمان و مکان نمی‌شناسد و پس از این همه سال هنوز پرتوان و قدرتمند ، دو دلداده را به سوی خود می‌کشد .

در عاشقانه‌ای دیگر ، قناتی ، پیرمردی عاشق پیشه و نوازنده ، در فراق عشق از دست رفته‌اش هنوز که هنوز است چشمانش بارانی می‌شود. داستان قناتی هم در نوع خود شنیدنی است. جوانی که عاشق دختری می‌شود، که نصیب رقیب می‌شود و او طبق قرار قبلی ...

او سالها به عشق دیدن دختر در بم می‌ماند و...

قناتی تا همیشه در حسرت می‌ماند و با یاد او زندگی می‌گذراند .

به اینها که گفتم اضافه کنید حکایت آنچه بر بم رفته بعد از زلزله ، گشت و گذار در گورستان بم و یادی از «ایرج بسطامی» ، دیدنی‌های کویر ، ویرانه‌های ارگ بم ، ویرانی‌های شهر بم پس از سالها، ردپای یونیسف در بم ، حکایت عشق مردم بم در حفر قنات برای آبیاری نخلستانهای بم .

و باز هم اضافه می‌کنم بازی هنرمندانه‌ی «عزت‌الله انتظامی (قناتی)» و «شهباز نوشیر (دکتر پارسا)» و ترانه‌ی زیبای «دیگه عاشق شدن ، ناز کشیدن ، فایده نداره» ، که به زیباترین و مناسبترین شکل در فیلم تکرار می‌شود .

خلاصه باز هم می‌گم از فرصت استفاده کنید و فیلم خوب و هنری مینای شهر خاموش رو ببینید . فیلمی که حرفهایی برای گفتن داره .


عناوین آخرین دل واژه ها
خوش نشسته اید به خواندن دل واژه های پویان

«To Take... To Hold»
From The Album: Devotion
A Music by: Yanni
***
سپاسگزارم که تا لود شدن کامل موسیقی، صبر می کنید

دل واژه های پیشین